Start / Aktualności / 18. Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863r. Parzno – Kluki – Kaszewice – Kurnos II – 28.01.2018

18. Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863r. Parzno – Kluki – Kaszewice – Kurnos II – 28.01.2018

Z okazji 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w dniu 28 stycznia 2018 r. odbył się 18. Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. Po Mszy Św. odprawionej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie, uformowano oddziały i uczestnicy przemarszu pokonali 14 km trasę z Parzna przez Kluki, Kaszewice, Kurnos II. Podczas przemarszu Wójt Gminy Kluki Karol Sikora przypomniał o wydarzeniach z 1863 r., które miały miejsce na terenie Kaszewic i Kuźnicy Kaszewskiej pod dowództwem mjr  Józefa Oxińskiego i mjr Aleksandra Lutticha. Delegacje złożyły kwiaty na pomniku Powstańców Styczniowych w Kaszewicach.

Dziękujmy dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Malczewskiej w Parznie za przygotowany program słowno-muzyczny poświęcony Powstaniu Styczniowemu, oraz wszystkim uczestnikom przemarszu za pamięć o wydarzeniach Powstania Styczniowego. Dziękujemy pocztom sztandarowym, delegacjom, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Gminy Kluki, Stowarzyszeniu Kaszewice i Okolice oraz osobom które pomogły w przygotowaniu gorącego posiłku na Grobli i pysznych ciast w Kaszewicach, Właścicielom gospodarstwa Kardynał na Grobli za gościnność.

 

About admin

Zobacz również

PRZERWA W DOSTAWIE WODY

PRZERWA W DOSTAWIE WODY Urząd Gminy Kluki informuje, że w dniu 12.09.2019 tj. czwartek w …