Start / Aktualności / Akcja Bezpieczna Gmina

Akcja Bezpieczna Gmina

Wójt Gminy Kluki Pani Renata Kaczmarkiewicz i Komendant Policji w Klukach asp. szt.  Marcin Imiński zaprosili mieszkańców na Akcję Bezpieczna Gmina. Przed Urzędem Gminy Kluki w godzinach od 10:00 do 12:00, Wójt Renata Kaczmarkiewicz, kierownik GOPS Anna Mróz oraz policjanci pod kierunkiem asp. szt.  Marcina Imińskiego przypominali mieszkańcom o rosnących zagrożeniach przestępczością, instruowali o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożeń oraz wskazywali główne cele mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce.

Zainteresowanie było bardzo duże. Ma to szczególne znaczenie w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, kiedy wzrasta liczba osób odwiedzających cmentarze i w liczne miejsca upamiętniające historyczne wydarzenia. Wtedy łatwo paść ofiarą kieszonkowców; rośnie też wówczas zagrożenie na drogach.

Przechodnie licznie i z zainteresowaniem reagowali na udaną akcję Bezpieczna Gmina i chętnie podejmowali rozmowy o ważkich problemach przypominanych w ramach akcji Wójta Gminy Kluki Renaty Kaczmarkiewicz i Policji. Upowszechniane haseł: „dbaj o dobre relacje z ludźmi”, „rozwiązuj konflikty bez przemocy”, „podejmuj odpowiedzialne decyzje”, „przestrzegaj prawa”, „pomagaj innym i korzystaj z pomocy” oraz rady: „jak jechać, aby wrócić”, nie były tylko złotymi myślami wygłaszanymi na okoliczność tej akcji, ale stały się cennym przypomnieniem o zagrożeniach, które otaczają nas na co dzień.

About admin

Zobacz również

Zawiadomienie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu

Zawiadomienie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.