Start / Edukacja i Kultura / Kultura / Gminny Ośrodek Kultury w Klukach

Gminny Ośrodek Kultury w Klukach

INFORMACJE KULTURALNE

Gminny Ośrodek Kultury
Kluki 93
97-415 Kluki
tel.: 512 303 906
e-mail: gok_kluki@wp.pl
Dyrektor: Monika Kowalska

Budynek, w którym obecnie znajduje się Gminny Ośrodek Kultury został w całości wyremontowany i ponownie otwarty 18 maja 2014 r. Ośrodek Kultury w Klukach prowadzi działalność społeczno-kulturalną. Służy do prowadzenia działań pozaszkolnych oraz inicjatyw dydaktyczno-kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czynny jest sześć dni w tygodniu od poniedziałku do soboty, sporadycznie w niedziele podczas organizowania imprez okolicznościowych.
W Gminnym Ośrodku Kultury organizowane są zajęcia stałe, a także imprezy okolicznościowe odbywające się poza ustalonymi godzinami zajęć stałych, czy też w dodatkowych godzinach pracy GOK. Do zajęć stałych należą zajęcia z nauki gry na instrumentach – gitarze, skrzypcach oraz pianinie, zajęcia z grami planszowymi. W palcówce odbywają się również zajęcia teatralne, zajęcia z tańca nowoczesnego, zajęcia z rękodzieła dla pań, zajęcia fotograficzne, zajęcia z rękodzieła dla dzieci.
Do imprez okolicznościowych zaliczyć można ferie zimowe – przygotowywany jest dla dzieci i młodzieży specjalny program zajęć. Ponadto Gminny Ośrodek Kultury organizuje bal karnawałowy, spotkanie z okazji Dnia Kobiet, wiosenne warsztaty ceramiczne, Dzień Matki.
Imprezy dodatkowe odbywające się w 2017 r.: wystawa fotograficzno-malarska Państwa Moniki i Dawida Wróbel, konkurs muzyczny „Wygraj Szansę”.
Gminny Ośrodek Kultury wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Klukach organizował w 2017 r. konkurs plastyczny „Wielkanocne ozdoby”, konkurs „Jan Paweł II Bliski dzieciom i młodzieży”.
W GOKu organizowane są także imprezy współorganizowane z Urzędem Gminy Kluki oraz innymi jednostkami.