Start / Aktualności / I Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

I Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

23 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Kluki po raz pierwszy wzięło udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej pn. “Młodzież zapobiega pożarom”. Swoją wiedzą mogli się wykazać podczas testu pisemnego.  Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i organizacja ochrony przeciwpożarowej. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepszych dwóch uczestników z każdej kategorii zakwalifikowało się do udziału w eliminacjach na szczeblu powiatowym, który miał miejsce 8 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Reprezentantka Gminy Kluki Iga Paluszkiewicz zajęła zaszczytne II miejsce w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych.  Serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyniku!

Wszyscy uczestnicy gminnych eliminacji w Klukach otrzymali gratulacje i nagrody książkowe od Wójta Gminy Kluki Renaty Kaczmarkiewicz.

Dodatkową atrakcją dla uczestników pierwszych gminnych eliminacji turnieju wiedzy pożarniczej był pokaz sprzętu strażackiego jednostki OSP Kluki i przejazd samochodem strażackim.
About informatyk

Zobacz również

PRZERWA W DOSTAWIE WODY

PRZERWA W DOSTAWIE WODY Urząd Gminy Kluki informuje, że w dniu 12.09.2019 tj. czwartek w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.