gmina kluki

 

 

 

Rozpoczęła się trzecia edycja projektu Łódzkiego Domu Kultury „Lokomotywą po wiedzę”, Partnerami są Politechnika Łódzka, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz 32 instytucje kultury z województwa łódzkiego, w tym Gminny Ośrodek Kultury w Klukach.

 

W związku z tym w dniu 30 stycznia 2020r. zawarte zostało porozumienie pomiędzy dyrektorem ŁDK p. Waldemarem Drozdem a dyrektorem GOK w Klukach p.Marzanną Sochą dotyczące zasad współpracy.

Projekt „Lokomotywą po wiedzę” będzie realizowany od marca do czerwca tego roku.

W tegorocznej edycji projektu „Lokomotywą po wiedzę” weźmie udział ponad 600 dzieci w wieku od 7 do 14 lat, w tym 20 osobowa grupa reprezentująca Gminę Kluki.

 

Projekt zakłada udział w 4 typach warsztatów oraz wizytę w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

1.WARSZTAT Z PROJEKTOWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH uczestnicy poznają metody konstruowania ubiorów z materiałów odzyskanych.

2. WARSZTAT Z PRAKTYCZNEGO WYKONYWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH uczestnicy stworzą ubiory z pozyskanej odzieży używanej, fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich oraz przyniesionych przez uczestników warsztatów z domu „rzeczy do wyrzucenia”.

3. WARSZTAT Z TWORZENIA MODOWYCH AKCESORIÓW EKOLOGICZNYCH uczestnicy poznają tajniki wykonania np. nakryć głowy, toreb, plecaków, biżuterii z użyciem techniki recyklingu oraz upcyklingu.

4. WARSZTAT / PRELEKCJA O IDEI ZRÓWNOWAŻONEGO ZARZĄDZANIA ZASOBAMI ŚRODOWISKA uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi aspektami ochrony środowiska, swoją wiedzą podzielą się z nimi praktycy zaangażowani od lat w działania proekologiczne.

Zwieńczeniem warsztatów będą przygotowane przez uczestników eko-stroje, oraz pokaz mody ekologicznej. Prace te wezmą udział w konkursie Łódzkiego Domu Kultury w dwóch kategoriach:

1. na najlepszy strój ekologiczny pokazu mody „ ECO FASHION”

2. na najlepszy pokaz mody ekologicznej „ECO FASHION”.

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni.

Projekt dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców