gmina kluki

 

 

 

 

Babcie i Dziadkowie mają święto w sercach swoich Wnucząt każdego dnia. Jednak co roku wyróżniamy dla Dziadków specjalny dzień w kalendarzu: 21 stycznia Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka.
Z niewielkim opóźnieniem, bo 4 lutego 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Klukach odbył się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na scenie dla swoich kochanych Dziadków wystąpiły dzieci z zespołu „Biedroneczki”, młodsi i starsi uczestnicy zajęć, które odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury oraz lokalni młodzi artyści.

 

 

Witając uczestników koncertu, Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz złożyła życzenia naszym Babciom i Dziadkom: dużo zdrowia, radości ze swoich kochanych Wnucząt, pogody ducha, oraz długich lat życia upływających w pomyślności i miłości.
– Jak wielki jest Wasz wkład w wychowanie naszych dzieci, niech świadczy chociaż to, że bohaterami większości polskich bajek są Babcie, a bywa, że i Dziadkowie – mówiła Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz. – Role tych bohaterów są zawsze określone w taki sposób, że Babcie ratują z opresji swoje Wnuki. Wyjątkiem jest, być może, „Bajka o Czerwonym Kapturku”, w której wilk zjada Babcię, ale za to, Czerwony Kapturek razem z Gajowym ratuje swoją ukochaną Babunię, pokazując ogrom miłości do tej, która zmierzch swojego życia poświęca bez reszty Wnukom.

 

 

Występy młodych artystów rozpoczął Kacper Motyl – absolwent Szkoły Muzycznej w Bełchatowie, który zagrał na akordeonie koncert znanych melodii, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewu. Kolejno swoje zdolności wokalne i taneczne zaprezentowały dzieci młodsze i starsze, które pięknie śpiewały i tańczyły.

 

 

Na zakończenie wszyscy artyści i młodzi uczestnicy odśpiewali huczne „Sto lat” Babciom i Dziadkom gminy Kluki, po czym Wnuki obdarowały swoich Dziadków słodkimi upominkami.

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców