gmina kluki

 

 

 

Z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Wójt Gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz, wraz z kierownikami referatów UGK, paniami: Ewą Kaźmierczak, Marzanną Karpińską i Urszulą Herudzińską oraz sekretarzem Gminy Mirosławem Orzechowskim, złożyli wiązankę kwiatów przed pomnikiem Papieża w Parznie.

Przeżywamy setne urodziny świętego Papieża Jana Pawła II. Dla każdego z nas jest to wspomnienie świętości, której byliśmy świadkami. Zostaliśmy z dziejów Kościoła wybrani na świadków tego pontyfikatu, dostaliśmy prawo powiedzieć: znałam Polaka wszech czasów!

Pontyfikat Papieża z Polski trwał 27 lat i był wielkim oparciem dla ludzi naszych czasów. Fundamentem tego pontyfikatu było objawienie światu orędzia o Bożym Miłosierdziu. Przez wszystkie lata swojej posługi uczył nas, jak być lepszym człowiekiem; przypominał nauki Chrystusa i ukazywał piękno drogi prowadzącej do prawdy.

Jan Paweł II był Wielkim Papieżem i największym z Rodu Polaków. Zawsze przypominał, że pochodzi z Polski i tę wrażliwość, tę pamięć i tożsamość zabrał ze sobą do Domu Ojca, gdzie oręduje za nami w tych trudnych czasach, do których nas przygotowywał.

Przed Pomnikiem w Parznie prosiliśmy św. Jana Pawła II, aby orędował w Domu Ojca za sprawami Mieszkańców Gminy Kluki i wspierał wszystkie nasze dzienne sprawy.

Święty Janie Pawle II módl się za nami!

 

Renata Kaczmarkiewicz

Wójt Gminy Kluki

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców