gmina kluki

 

 

 

W drugą niedzielę 13 września br., w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie świętowaliśmy Dożynki 2020 roku. O godz. 12:00 odprawiona została uroczysta Msza Święta Dziękczynna za tegoroczne plony oraz w intencji rolników. Przepięknie urządzone kosze owoców i kwiatów oraz wieńce dożynkowe przygotowały delegacje: z Gminy Kluki, z Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach oraz z sołectw wchodzących w skład parafii – Magdalenowa, Strzyżewic, Parzna, Roździna, Lubca i z Woli Mikorskiej. Ksiądz Proboszcz Marcin Majda, wraz z Ks. Rafałem Dobrowolskim oraz z Diakonem Bogdanem Wereckim rozpoczęli Uroczystość przywitaniem Pani Wójt, Rolników oraz przybyłych gości na dziedzińcu Kościoła. Następnie Ksiądz Proboszcz poświęcił przyniesione dary. Po uroczystej Mszy Świętej Pani Wójt – Renata Kaczmarkiewicz podziękowała Rolnikom za ich trud i ciężką pracę, która zawsze jest chlubną wizytówką Gminy Kluki.  

Swoją wdzięczność w imieniu Rady Gminy Kluki wyraził również Wiceprzewodniczący Rady Pan Sławomir Kumilewski.

Po Mszy Świętej nastąpiła część artystyczna. Przybyłe delegacje odczytywały przygotowane podziękowania, nie zabrakło również wesołych przyśpiewek dożynkowych, w których uczestniczyła również Pani Wójt - Renata Kaczmarkiewicz.

Z racji na sytuację epidemiczną w kraju tegoroczne dożynki miały nieco inny charakter niż dotychczas, jednak warto docenić fakt, iż w taki sposób Rolnicy mogli wyrazić swoją wdzięczność za tegoroczne plony.

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców