gmina kluki

 

 

 

W środę, 7 października 2020 r. o godz. 12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Klukach odbyła się Uroczystość z okazji Jubileuszu 50 lat Pożycia Małżeńskiego. 16 par z terenu Gminy Kluki obchodziło piękną 50-tą rocznicę Złotych Godów.

Uroczystość rozpoczęła Pani Wójt – Renata Kaczmarkiewicz zwróciła się do Jubilatów:

Szanowni Państwo

Tę piękną salę Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach wypełnia dzisiaj wielka radość. Spotykamy się ze względu na niezwykłą okoliczność – aby uczcić półwiecze związków małżeńskich szesnastu par z gminy Kluki. To wielkie szczęście dla mnie osobiście i dla wszystkich Mieszkańców gminy Kluki, że w tych trudnych czasach możemy szczycić się tak doniosłym wydarzeniem.

Minęło 50 lat od chwili, kiedy złożyliście sobie Państwo przysięgę wierności małżeńskiej. Właściwie, to w sześciu obecnych tu małżeństwach przysięga wierności wybrzmiała już 51 lat temu! Za Wami pół wieku wspólnego życia, w którym radości splatały się z przeciwnościami losu, śmiech ze łzami, życie ze śmiercią. Płakaliście nieraz z radości i z bólu; wielu nie wytrzymuje takiej próby i rezygnuje, ale nie Wy. Przez pół wieku sprawdzana była w ogniu codzienności Wasza wierność i oddanie, poświęcenie siebie dla osoby ukochanej.

A było to możliwe dzięki miłości, która jest fundamentem każdego małżeństwa. To jest ta sama miłość, która jest fundamentem naszej wiary.

Szanowni Państwo, Drodzy Sąsiedzi,

Wasze długoletnie pożycie małżeńskie dowodzi, że mimo upływu czasu, ciągłych zmian zachodzących w otaczającym nas świecie, sukcesów i porażek, jakie spotykają nas w życiu, rodzina jest najważniejszą przystanią i ostoją, do której zawsze powracamy, żeby odpocząć i wyzdrowieć, żeby się skryć przed zagrożeniem i żeby podzielić się radością.

Rodzina powstała w zamyśle Bożym już w chwili stworzenia świata. Po sześciu biblijnych dniach, kiedy Pan Bóg stworzył świat, stworzył człowieka – męża i żonę. I oddał im we władanie całą ziemię. Spoiwem tej pradawnej jedności jest miłość – nieśmiertelne uczucie, które potrafi zatrzymać czas, abyśmy zdążyli ze wszystkim, co zaplanowaliśmy dla męża, dla żony, dzieci, wnuków i prawnuków. Ktoś, kto przeżył w małżeństwie 50 lat – wie o tym dobrze.

Drodzy Jubilaci,

Złote Gody to pół wieku wspólnej wędrówki przez życie. Pięćdziesiąt lat zmagania się z losem, problemami, troskami codzienności, a czasem dramatami, chorobami i nieszczęściami, których los niestety nie szczędzi przecież nikomu z nas. To jednak również chwile szczęścia, satysfakcji, sukcesów, radości, a przede wszystkim miłości, która przetrwała tak wiele prób. Czegóż życzyć ludziom, od których możemy uczyć się wszystkiego?

Przede wszystkim życzę Państwu kolejnych długich lat wypełnionych zdrowiem, radością i miłością. Niech dobry Bóg nagrodzi Wasz przykład wierności, poświęcenia i miłości, bo nie ma innej, większej wartości, która nadawałaby sens życiu, niż miłość.

Żyjcie długo i zdrowo, abyśmy mogli jak najdłużej spotykać Was na swojej drodze, inspirować się Wami, podziwiać i czerpać siły z Waszego przykładu.

Po przemówieniu Pani Wójt, każda para została uhonorowana odznaczeniem, które na ręce Małżonków-Jubilatów przekazała w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Wójt. Każda Para otrzymała symboliczne medale oraz legitymacje od Pana Prezydenta. Pani Wójt na ręce małżonków przekazała również pamiątkowe życzenia, oraz ikony Madonny z Dzieciątkiem.

Po oficjalnej Uroczystości na Jubilatów i Gości czekał słodki poczęstunek w postaci śmietankowego torta oraz kawa i herbata.

Gratulujemy każdej z Par wytrwałości i miłości, życzymy zdrowia oraz długich lat życia we dwoje.

 

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców