gmina kluki

 

 

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Klukach wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowy sprzęt to średni pojazd na podwoziu samochodu marki MAN o oznaczeniu TGM 13.290 4X4. Pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 3500 dm3 oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 350 dm3.

Rozwój gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych jest podstawową racją bezpiecznego życia mieszkańców gminy Kluki – powiedziała Wójt gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz. – Kwota 242 000.00 zł, jaką zaangażowaliśmy w zakup strażackiego wozu bojowego to dobrze ulokowane pieniądze. Kiedy Strażacy mówią „dla Was idziemy w ogień”, to wiemy, na jak pięknych wartościach zbudowane są ideały wiernych Druhów Świętego Floriana.
Szczególną troską Pani Wójt Renaty Kaczmarkiewicz jest konsekwentne doposażanie jednostek OSP gminy Kluki.
Oddając ten imponujący samochód ratowniczo-gaśniczy OSP Kluki wiem, że znalazł się on w dobrych rękach – akcentuje Wójt Renata Kaczmarkiewicz. – Na ręce Pana Prezesa Henryka Opałki i całego Zarządu OSP Kluki składam serdeczne gratulacje
i życzenia wytrwałej i owocnej służby dla dobra publicznego.

– Szczęść Wam Boże, Druhowie Strażacy!

Bojowy samochód MAN jest pojazdem przystosowanym do trudnej jazdy terenowej z napędem na 4 koła. Zrealizowanie zakupu nowego wozu dla jednostki było możliwe dzięki funduszom z Gminy Kluki 242 000.00 zł, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej 200 000.00 zł, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 134 000.00 zł, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi 226 000.00 zł. Łączna kwota zakupu samochodu to 802 000,00 zł. Auto trafiło do jednostki OSP Kluki w dniu 30 października 2020r. Nowy pojazd z pewnością zapewni bezpieczeństwo przeciwpożarowe mieszkańców naszej gminy oraz powiatu.

 1

 

2

 

3

 

5

 

4

 

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców