gmina kluki

 

 

 

 

W ramach dobrosąsiedzkiej współpracy, Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaszewicach otrzymała od OSP Szczerców świetny samochód ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit. Nowy nabytek w Kaszewicach, to pojazd wyposażony w zbiornik wody o pojemności 500 litrów, środek pianotwórczy o pojemności 20 litrów oraz agregat wysokociśnieniowy.

Bardzo cieszy nas cenny i piękny dar Szczercowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej dla jednostki OSP w Kaszewicach powiedziała Wójt gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz podczas uroczystego sobotniego przyjęcia wozu strażackiego. – Stała gotowość do walki z żywiołami, szczególnie z ogniem, wymaga wytrwałego wzmacniania ratunkowego taboru bojowego i transportowego. Historia utrwaliła w polskim języku proste skojarzenie, że kiedy nadchodzi nieszczęście, to Druhowie „pędzą jak do pożaru”. I ten wóz będzie gwarancją szybkości i sprawności.

Umacnianie i rozwój gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych jest podstawową racją bezpiecznego życia mieszkańców gminy Kluki. Służba ogniowa jest misją, wymagającą poświęcenia własnego czasu i wysiłku, ale często też stałej gotowości do narażenia własnego zdrowia a nawet życia, aby ratować zdrowie, życie i dorobek innych. Jest tak dlatego, że z horyzontu Druha OSP nigdy nie znika chrześcijański fundament, na którym zbudowane zostało jego powołanie.

Szczególną troską Pani Wójt Renaty Kaczmarkiewicz jest konsekwentne doposażanie jednostek OSP gminy Kluki. Tym razem, wspólnym staraniem Wójt Renaty Kaczmarkiewicz i Naczelnika OSP Kaszewice, Wojciecha Domańskiego, kluczyki do stacyjki ratowniczo-gaśniczego furgonu Ford Transit są w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaszewicach.

Warto zaznaczyć, że obok statutowej misji gaśniczej, Druhowie OSP Kaszewice prowadzą tez cenną akcję społeczną: „Zaproś kominiarza do domu”. Celem akcji jest przedwczesne zwrócenie uwagi Mieszkańcom gminy Kluki, którzy palą w piecach, że nie oczyszczane przewody kominowe, dymowe, spalinowe i spalinowe należy poddawać okresowej kontroli oraz czyszczeniu przez wykwalifikowanego kominiarze, bo takie działania zapobiegają niebezpiecznym i gwałtownym pożarom. Brawo!

Przyjmując cenny dar OSP Szczerców dla Druhów z jednostki OSP Kaszewice wiem, że wóz strażacki znalazł się w wypróbowanych i doświadczonych rękach – podkreśliła Wójt Renata Kaczmarkiewicz. Niech spełni Wasze ambitne plany i pomoże jeszcze sprawniej stać na straży bezpieczeństwa Mieszkańców gminy Kluki. Bezinteresowna ofiarność dla drugiego człowieka nie ma wymiernej ceny, umacnia jednak więzi społeczne. Dlatego życzę wytrwałej i owocnej służby dla wspólnego dobra społeczności gminy Kluki.

Szczęść Wam Boże, Druhowie Strażacy!

 

 

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców