gmina kluki

 

 

 

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaszewicach przekazała dla OSP Żar wóz operacyjno – techniczny Mercedes Sprinter. W sobotę, 21 listopada br., wóz strażacki z Kaszewic zasilił gotowość bojową OSP Żar, przyjmując tydzień wcześniej od OSP Szczerców samochód ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit. Tak więc, wspomaganie bojowe pomiędzy Druhami z różnych jednostek OSP, nawet z innych gmin – działa bez zastrzeżeń. Chodzi przecież o bezpieczeństwo osób, którym Strażacy będą nieść pomoc.

Mercedes Sprinter z OSP Kaszewice, to pojazd operacyjno – techniczny, przystosowany do wspomagania akcji gaśniczych. Niezawodny i utrzymany
w dobrej kondycji technicznej, oddany Druhom z jednostki OSP Żar, na pewno podniesie wartość bojową OSP Żar i pozwoli na czas interweniować w chwilach alarmu. Podczas przekazania pojazdu obecna była Pani Wójt – Renata Kaczmarkiewicz, Prezes OSP Żar – Damian Kowalczyk , Prezes OSP Kaszewice – Jan Lisowski, Naczelnik OSP Żar – Robert Małecki, Naczelnik OSP Kaszewice – Wojciech Domański oraz Druhowie z OSP.

Jednostki gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych systematycznie podnoszą swoją sprawność powiedziała Wójt Renata Kaczmarkiewicz.Druhowie z OSP Żar wchodzą dziś w posiadanie wozu operacyjno – technicznego Mercedes Sprinter. Każdy taki materialny akcent jest źródłem satysfakcji służb pożarniczych i pogłębia poczucie bezpieczeństwa wśród Mieszkańców. Misja Ochotniczych Straży Pożarnych nie ogranicza się przecież tylko do walki z ogniem. Doświadczenie, a nade wszystko gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi jest fundamentem społecznego pokoju i bezpieczeństwa. Jednak potrzebny jest do tego sprawny tabor ratunkowy, pożarniczy i transportowy.

Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz dąży do konsekwentnego wspierania jednostek OSP w gminie Kluki i wszędzie, gdzie to możliwe – doposażenie sprzętem. Umacnianie i rozwój gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych jest podstawową racją bezpiecznego życia Mieszkańców gminy Kluki. Służba ogniowa jest misją, wymagającą często gotowości do narażenia własnego zdrowia a nawet życia, aby ratować zdrowie, życie i dorobek innych. Jest tak dlatego, że z horyzontu Druha OSP nigdy nie znika chrześcijański fundament, na którym zbudowane zostało jego powołanie.

Przyjmując cenny dar OSP Kaszewice dla Druhów z jednostki OSP Żar, wiem, że samochód strażacki znalazł się w doświadczonych rękach – podkreśliła Wójt Renata Kaczmarkiewicz. Niech ten dar pomoże jeszcze sprawniej stać na straży bezpieczeństwa Mieszkańców gminy Kluki. Bezinteresowna ofiarność dla drugiego człowieka umacnia więzi społeczne. Dlatego życzę wytrwałej i owocnej służby dla wspólnego dobra społeczności gminy Kluki.

Szczęść Wam Boże, Druhowie Strażacy!

 

 

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców