gmina kluki

 

 

 

Droga z Kluk na Groblę oddana do użytku! W zimne grudniowe przedpołudnie, w pobliżu nowoczesnego przejścia dla pieszych na Grobli doszło do spotkania Starosty bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr, Wicestarosty bełchatowskiego Jacka Bakalarczyka, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Jerzego Michalaka, naczelnika wydziału komunikacji i dróg starostwa powiatowego Wojciecha Rogozińskiego przedstawicieli inwestora, wykonawcy tego odcinka jezdni firmy Eberdim i Wójta Gminy Kluki Pani Renaty Kaczmarkiewicz wraz z radnym gminy Kluki Mirosławem Owczarkiem

Droga Kluki-Grobla jest największą powiatową inwestycją drogową w tym roku. Jej koszt to nieco ponad 1 mln 566 tyś zł. Powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 780 tys. zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Prace rozpoczęły się z początkiem lipca. Blisko 2-kilometrowy odcinek drogi powiatowej pomiędzy Klukami a Groblą pokryty został nowoczesną nawierzchnią bitumiczną, która przykryła liczne wyboje, odkształcenia i spękania.

Ta, długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja zostanie w połowie sfinansowana z portfela powiatu bełchatowskiego i w połowie z dotacji otrzymanej z Funduszu Dróg Samorządowych – powiedziała Starosta Dorota Pędziwiatr. – W ramach inwestycji powiat dofinansował przebudowę blisko 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej na odcinku Kluki-Grobla.

Czarna asfaltowa nawierzchnia lśni nowością. Białe linie odgraniczające pasy ruchu i białe pasy na przyjściu dla pieszych oraz pulsujące światła są wizytówką nowego odcinka drogi.

To była największa tegoroczna inwestycja drogowa w powiecie bełchatowskim – powiedział Jerzy Michalak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. – Przeprowadziliśmy pełną modernizację drogi i poboczy.

Mieszkańcy gminy Kluki i liczni goście nawiedzający naszą ziemię pięknych krajobrazów i przyrody stają się beneficjentami tej imponującej inwestycji – powiedziała Wójt Gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz. – Dziękujemy za to, Pani Staroście, zarządowi powiatu bełchatowskiego oraz Powiatowemu Zarządowi Dróg. Jako Wójt gminy Kluki wyrażam nadzieję, że ta piękna nawierzchnia nie skończy się na Grobli, ale w następne wakacje połączy Kluki z Parznem, jak przedstawili włodarze powiatu, gdyż został złożony kolejny wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych na wykonanie remontu drogi na odcinku Imielnia – Parzno. Chodzący tymi szlakami liczni pielgrzymi i turyści przyłączą się zapewne do wyrażonych tu przeze mnie życzeń.

Radny Mirosław Owczarek zwrócił się do Pani Starosty: – Dziękujemy za tę piękną drogę – mówił Radny Owczarek. – Dla Mieszkańców gminy Kluki to duża wygoda. Każda złotówka zainwestowana w gminie Kluki spłaci się stokrotnie. Dlatego pozostajemy z nadzieją, że to nie koniec inwestycji w naszą infrastrukturę drogową. Prosimy o jeszcze!

 

 

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców