gmina kluki

 

 

 

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 od 15 stycznia br., trwa proces rejestracji osób chętnych do zaszczepienia. Od tego dnia mogą się rejestrować osoby powyżej 80 – go roku życia, natomiast od 22 stycznia rejestrować się mogą osoby powyżej 70 – go roku. Ponadto każdy może wypełnić formularz, w którym zgłasza chęć przyjęcia szczepionki.

Na szczepienie zarejestrować można na się na trzy sposoby:

• Możemy zarejestrować się na szczepienie bezpośrednio w wybranym punkcie w okolicy. Wystarczy do niego zadzwonić i umówić wizytę. Na terenie Gminy Kluki takim punktem szczepień jest NZOZ Kluki, w którym mieszkańcy gminy mogą zapisać się na szczepienie dzwoniąc pod numer telefonu 44 631 50 10.

• Możemy również zadzwonić na bezpłatną i działającą całą dobę infolinię. W tym celu wystarczy wybrać numer 989. Nie musimy robić tego osobiście, rejestracji może dokonać na przykład ktośz rodziny. Wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem wizyty. W trakcie rozmowy kandydat do szczepienia wybierze również termin i miejsce wykonania iniekcji.

• Trzecim sposobem rejestracji na szczepienia jest skorzystanie e-Rejestracji dostępnej na portalu pacjent.gov.pl. Tam należy zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta przy pomocy Profilu Zaufanego. Jeśli jeszcze go nie posiadamy, na stronie Ministerstwa Cyfryzacji znajdziemy szczegółową instrukcję, jak go założyć. Po dokonaniu rezerwacji otrzymamy SMS-a z potwierdzeniem terminu i miejsca wizyty, a w przeddzień szczepienia przyjdzie do nas SMS z przypomnieniem.

W ramach Narodowego Programu Szczepień Gmina Kluki zapewni seniorom z ww. grup wiekowych transport do punktu szczepień. Transport dedykowany jest dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy Gminy Kluki zapotrzebowanie na taki transport mogą zgłaszać podczas rejestrowania się w punkcie szczepień pod numerem telefonu 44 631 50 10. Została również uruchomiła linia telefoniczna informująca o szczegółach dowozu na szczepienia. Szczegółowe Informacje można uzyskać pod numerami telefonu: 44 631 50 02 wew. 24 i 512 008 490.

Z dniem 25 stycznia rozpoczną się szczepienia populacyjne ww. grup wiekowych (70 plus i 80 plus).

Od 15 stycznia również każda inna osoba, bez względu na wiek, będzie mogła zgłosić chęć zaszczepienia. W tym celu należy wejść na stronę internetową gov.pl/szczepimysie i kliknąć ikonę „Zgłoszenie”, a następnie wypełnić specjalny formularz. Po jego wypełnieniu osoby te dostaną e-mail z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla grupy wiekowej lub zawodowej odpowiedniej dla tej osoby. Dopiero wówczas taki pacjent będzie mógł zarejestrować się na konkretny termin.

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców