gmina kluki

 

 

 

Mijają wakacje, czas odpoczynku i regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym i przedszkolnym. A po wakacjach… nowe wieści.

Zespół Szkół im. Wandy Malczewskiej w Klukach

Dzięki sprawnej współpracy Dyrektora i społeczności szkoły, Rady Rodziców oraz pani Wójt Renaty Kaczmarkiewicz, pozyskano bogate wyposażenie do przedszkola. Zakupiono meble (szafy, stoliki, krzesełka, leżaki, materace, szatnie dla rocznego przygotowania przedszkolnego) oraz zabawki, pomoce edukacyjne i artykuły papiernicze. Sprzęt i wyposażenie pozwolą zwiększyć komfort nauki, zajęć przedszkolnych i wypoczynku dzieci.

Zakończyły się remonty wejścia głównego do szkoły oraz schodów do przedszkola o wartości ponad 6 tys. złotych. Terminowość wykonania prac ma szczególne znaczenie ze względu zbliżającą się jesień i zimę. Zakupiono na plac zabaw piaskownicę wraz z zadaszeniem w kwocie 6 tys. złotych.

Gmina Kluki wzięła udział w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Posiłek w szkole i w domu”. W ten sposób pozyskaliśmy środki na wyposażenie kuchni w Zespole Szkół w wysokości 50 tys. złotych, przy wkładzie własnym 10 tys. złotych. W skład zakupionego wyposażenia kuchni wchodzą szafki wiszące, regały magazynowe, szafa chłodnicza, zamrażarka skrzyniowa, zmywarka do naczyń, robot kuchenny planetarny, okapy, talerze, kubki, sztućce oraz stoły i krzesła do stołówki.

 

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Kaszewicach

W Szkole Podstawowej w Kaszewicach podczas wakacji wykonano własnymi siłami remonty – pomalowane zostały 2 sale lekcyjne, część ogrodzenia, ponadto wyremontowane zostało wejście do szkoły od podwórka i pomalowane wejście główne. Oprócz tego w trzech salach lekcyjnych zostały zamontowane rolety zakupione w ramach wsparcia szkoły przez ościenne sołectwa – Zarzecze i Nowy Janów w ramach funduszu sołeckiego w kwocie 2.000,00 zł. Szkoła w Kaszewicach pozyskała też jako darowiznę od innej zaprzyjaźnionej placówki oświatowej 5 zestawów komputerowych – komputery DELL z urządzeniami peryferyjnymi – monitorami, klawiaturą i myszkami.

 

Szkoła Podstawowa im. Wandy Malczewskiej w Parznie

W Szkole Podstawowej w Parznie dzięki inicjatywie Pani Wójt Renaty Kaczmarkiewicz rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Parznie. To wielkie przedsięwzięcie, dzięki któremu zniwelowana będzie dysproporcja pomiędzy szkołami gminy Kluki w bazie wychowania fizycznego. Ponadto, w ramach wsparcia szkoły przez ościenne sołectwo Imielnia w ramach funduszu sołeckiego zostały zakupione szafki szatniowe zakupione. Koszt zakupu wyniósł 5.500,00 zł. z funduszu sołeckiego oraz ze środków  własnych w  kwocie  890 zł.

 

Dla uchodźców z Ukrainy

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców