gmina kluki

 

 

 

Sześć drużyn OSP z terenu gminy Kluki – pięć męskich i jedna żeńska – rywalizowało w niedzielę 29 sierpnia br., o miano najlepszej drużyny strażackiej Ochotniczych Straży Pożarnych. Druhowie i druhny z OSP Kluki, Parzno, Osina, Kaszewice i Żar walczyli w zawodach sportowo-pożarniczych, których zwycięzca ma reprezentować gminę Kluki na strażackich zawodach powiatowych. W rywalizacji, której areną było boisko w Klukach druhowie i druhny pokazali świetny poziom wyszkolenia i sprawności.

Zawody obserwowała w napięciu Wójt gminy Kluki, Pani Renata Kaczmarkiewicz: – Miło patrzeć na sprawność druhen i druhów OSP z gminy Kluki  – mówiła Wójt Renata Kaczmarkiewicz. – Kiedy skończą się zawody będziemy mieli pewność, że nad bezpieczeństwem naszego mienia, a niekiedy i życia czuwają świetnie wyszkoleni strażacy naszych gminnych OSP. Dzisiejszy sprawdzian wykazał wysoką wartość Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Kluki.

Jakość wyszkolenia weryfikowano w dwóch konkurencjach: sztafecie i  ćwiczeniu bojowym. Była to walka z czasem i dokładnością. W akcjach ratunkowych, kiedy strażak musi wykonać zadanie ratujące często ludzkie życie i czas i precyzja mają kluczowe znaczenie. Na boisku sportowym w Klukach, gdzie odbywały się zawody, stopień sprawności druhów poddany był rygorystycznym testom. Skakanie przez rów, pokonywanie wysokiej makiety ściany, czy skuteczne podłączanie prądownicy z wężem dawało obraz gotowości strażackiej. Atmosfera zmagań o zwycięstwo była namiastką emocji występujących podczas prawdziwej akcji strażniczo-ratunkowej. Zanim z prądownicy tryśnie woda, muszą być niezawodnie wykonane liczne precyzyjne czynności.

Na boisku sportowym w Klukach drużyny gminnych  OSP walczyły z czasem i precyzją. Każde działanie podlegało rygorystycznej ocenie sędziów przyznających drużynom stosowna punktację.

Zwyciężyli strażacy z OSP Osina. Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz uhonorowała zwycięskie drużyny nagrodami rzeczowymi, a wszystkich uczestików pamiątkowymi statuetkami. Druhowie i druhny z Osiny sięgnęły po zwycięstwo wykazując wysoki stopień wyszkolenia i sprawności. To oni będą reprezentować gminę Kluki w zawodach powiatowych 25 września br., na boisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Dla uchodźców z Ukrainy

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców