gmina kluki

 

 

 

Dzisiaj jest Dzień Edukacji Narodowej. Święto Nauczycieli i wszystkich ludzi Polskiej Szkoły przypada w dniu 14 października i upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Właśnie dzisiaj, w dniu 14 października 2020 r. w gminnych Szkołach Podstawowych odbyły się spotkania Wójta Gminy Kluki – Pani Renaty Kaczmarkiewicz z dyrektorami, gronami pedagogicznym i społecznościami Szkół. Spotkania były miłą okazją do wyróżnienia dyrektorów i nauczycieli, którzy wytrwale i sumiennie wykonują swoją pracę wkładając w nią pasję i zaangażowanie.

– Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim, którzy trudzą się wychowując nasze Dzieci i dbając o ich bezpieczeństwo i wzrost, składam życzenia satysfakcji z wypełnianej misji i pomyślności w życiu osobistym – mówiła Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz. – Misja nauczyciela i wychowawcy, to odpowiedzialność za kształtowanie osobowości uczniów. Trzeba dać dzieciom przykład i rozbudzić zainteresowanie wiedzą. Dlatego dziękuję za Wasz trud, bo wiem, że trzeba mieć wielkie, cierpliwe serce, by kształcić i wychowywać małych ludzi.

Wójt Gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz podziękowała dyrektorom Szkół wręczając im w dniu ich święta nagrody i dyplomy. Nagrody i dyplomy otrzymali:

Pani Wioletta Drzewosz – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Malczewskiej w Parznie

Pani Agnieszka Mysłowska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kaszewicach

Pan Wiktor Wojewoda – dyrektor Zespołu Szkół im. Wandy Malczewskiej w Klukach i Pani Agnieszka Frank – wicedyrektor Zespołu Szkół im. Wandy Malczewskiej w Klukach

Ponadto, Nagrody Wójta i stosowne dyplomy otrzymały: Anna Witkowska SP w Parznie, Wioletta Bębnowska SP Kaszewice, Monika Oczkowicz i Anita Palusik z ZS w Klukach.

Dla uchodźców z Ukrainy

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców