gmina kluki

 

 

 

W niedzielę 17 października br.,  na boisku sportowym „Orlik” przy Zespole Szkół w Klukach odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kluki. W Turnieju udział wzięło 5 zespołów: „Ścichawa”, „Lubiec”, „Żar I”, „Szerundol & Parzno” i drużyna „Żar II”.

         Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym w systemie: 2 x 10 min. Zapewniało to widowiskową walkę, w której każdy uczestnik angażujący w grę maksimum sił – mógł dotrwać do końca zawodów i zapewnić widzom ciekawe sportowe widowisko.

         Na trybunach turniej obserwowała Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz – fundator Pucharu Wójta Gminy Kluki. Towarzyszył jej, m.in., Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sławomir Kumilewski.

         Tempo gry i dużo bramek gwarantowały wysoki poziom Turnieju. Pięć drużyn piłkarskich w zaciętych pojedynkach osiągnęło następujące wyniki:

 1. Żar I – Ścichawa – 1:1
 2. Lubiec - Szerundol & Parzno - 2:2
 3. Żar II – Żar I – 3:6
 4. Ścichawa – Lubiec - 0:2
 5. Szerundol & Parzno – Żar II - 1:0
 6. Lubiec – Żar I – 2:3
 7. Ścichawa - Szerundol & Parzno – 0:2
 8. Żar II – Lubiec – 2:1
 9. Żar I - Szerundol & Parzno – 1:1
 10. Ścichawa – Żar II – 5:2

Tabela końcowa turnieju przedstawiała się następująco:

 1. Żar I 8 pkt. Bramki 11 – 7
 2. Szerundol & Parzno 8 pkt. Bramki 6 – 3
 3. Lubiec 4 pkt. Bramki 7 – 7
 4. Ścichawa 4 pkt. Bramki 6 – 7
 5. Żar II 3 pkt. Bramki 7 – 9

         Wójt Renata Kaczmarkiewicz pogratulowała zwycięskim drużynom i wręczyła okolicznościowe Puchary Wójta Gminy Kluki. Przypomnijmy, że trzy pierwsze miejsca zajęły: Żar I, Szerundol&Parzno i Lubiec.

         – Sport to piękna forma rywalizacji – powiedziała Wójt Gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz. – Zróżnicowanie wiekowe uczestników naszego Turnieju dowodzi, że w szlachetnej walce mogą zmierzyć się reprezentanci różnych sołectw, różnych środowisk, ale także – różnych pokoleń. Piłka nożna jest w Polsce najpopularniejszą dyscypliną sportu, bo nie tylko daje się uprawiać na każdym podwórku, ale stanowi również cenny sposób utrzymywania zdrowia i tężyzny fizycznej. Cieszę się, że współzawodnictwo o Puchar Wójta Gminy Kluki dało nam wszystkim tyle emocji i radości. Zapraszam wszystkie drużyny na następny Turniej o Puchar Wójta Gminy Kluki.

         Wszystkie drużyny uczestniczące w Turnieju otrzymały upominki w postaci nowych futbolówek. Z niecierpliwością oczekujemy następnego Turnieju.

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców