gmina kluki

 

 

 

W poniedziałek 25 października 2021 r. Pani Wójt Gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz wraz z trzema pracownikami Urzędu reprezentowali całą Gminę w ważnym ekologicznym wydarzeniu sadzenia lasu w Łuszczanowicach, w gminie Kleszczów. W akcji zalesiania wytyczonej działki udział wzięli przedstawiciele innych samorządów powiatu bełchatowskiego, straży pożarnej i policji.

Równo w południe, rozpoczęło się robocze spotkanie wszystkich uczestników pod altaną ekologiczną w Łuszczanowicach. Po krótkim przywitaniu i merytorycznym instruktażu na temat techniki sadzenia dębów, wszyscy udali się na powierzchnię przeznaczoną do zalesienia.

Każdy czynny uczestnik zalesiania otrzymał niezbędne narzędzia do sadzenia drzew i ochotnicy wyposażeni w szpadle i sadzonki – przystąpili do pracy. Mimo, iż nie było to łatwe zajęcie kampania zakończyła się pełnym powodzeniem – Panie sadzące drzewka mogły liczyć na skuteczną i fachową pomoc Panów strażaków. Wspólnymi siłami zostało posadzonych 2 000 trzyletnich sadzonek dębów. Dzięki akcji sadzenia lasu w Łuszczanowicach i innym podobnym przedsięwzięciom, przyszłe pokolenia będą  mogły cieszyć się wspaniałym widokiem dębowego lasu, a takie usytuowanie zasadzeń idealnie wkomponuje się w pejzaż otoczenia.

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców