gmina kluki

 

 

 

We wtorkowy wieczór 26 października 2021 r.  po raz pierwszy, ale nie ostatni, Gminny Ośrodek Kultury w Klukach zorganizował „Podwieczorek z Gwiazdą". Wieczór dedykowany był Seniorom z okazji obchodzonego niedawno Ich święta. Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz w ciepłych słowach życzyła, by każdy kolejny dzień był dla Seniorów okazją do czerpania radości życia,   realizacji swoich pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz szczęścia w gronie najbliższych.

– Kochani Seniorzy, Drodzy Sąsiedzi, Szanowni Państwo, z okazji Dnia Seniora składam Paniom i Panom serdeczne życzenia zdrowia i pogody ducha – mówiła Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz - Ludzie o srebrnych włosach i złotych sercach swoją obecnością uczą nas szacunku dla przeszłości i pokory wobec przyszłości. Z radością witam Państwa w progach Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie za chwilę, mam nadzieję, przeżyjemy wspólnie radosną ucztę duchową, którą urządzam dla Państwa Seniorów – Skarbu gminy Kluki. A jest to Skarb bogaty, bo w naszej gminie żyje 566 kobiet i 449 mężczyzn w wieku 60+.

W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni w których celebrujemy wybitnych ludzi, ważne profesje, albo okoliczności. I uznajemy te dni za świąteczne. Każdy taki dzień okolicznościowy pokazuje nam, jakie sprawy, jakie problemy zajmują nasze serca. Poza świętami religijnymi
i państwowymi znajdujemy w terminarzu najprzeróżniejsze wyróżnienia. Jest Dzień Szewca, jest Światowy Dzień Makaronu, Dzień Dobrych Wiadomości, czy Światowy Dzień Fizjoterapii. Ale jesienią, w październiku znajdujemy w kalendarzu Dzień Seniora. Wtedy celebrujemy wiek ludzi dojrzałych, ludzi wieku starszego.

– Szanowne Panie i Szanowni Panowie, nasza wiara i nasza tradycja przepełnione są miłością do Rodziców i do Dziadków – kontynuowała Wójt Renata Kaczmarkiewicz. – Pamiętamy przy różnych okazjach, jak ogromna jest rola ludzi starszych w życiu rodzinnym. Wiek człowieka jest przecież miarą jego mądrości. Cenimy i szanujemy mądrość Rodziców i Dziadków, bo łączy się z doświadczeniem i życzliwością dla ludzi i świata.

Często seniorzy lepiej rozumieją potrzeby i aspiracje młodzieży niż pokolenie ich rodziców.
Z reguły odgrywają ważną rolę w przekazywaniu tradycji narodowych, lokalnych i rodzinnych. I już ten fakt wskazuje, że to nie tylko ludzie starsi potrzebują pomocy społeczeństwa, ale młode pokolenia zagubiłyby się bez mądrej rady „Przewodnika”, który przez dziesiątki lat poznał dobrze ścieżki życia.

Ludzie starsi mają bardzo dużo do powiedzenia innym. Przede wszystkim mogą przekazać młodym pełniejszą wizję życia. Seniorzy są dla nas obrazem naszej przyszłości, a przez to naszą życiową szansą właściwego przygotowania się do roli Seniora. Bo przecież wszyscy idziemy tą samą drogą, do tego samego celu. Tak więc, łączy nas wspólnota życia: my uczymy się od Was, drodzy Seniorzy, jak wychować nasze dzieci, aby potrafiły znajdować wspólny język z nami, kiedy będziemy starzy.

Nasza rodzima poetka tak pisała o swoim dniu codziennym Seniora:

Kiedy ktoś zapyta, jak ja się dziś czuję?
Grzecznie mu odpowiem, że dobrze, dziękuję.
To, że mam artretyzm, to jeszcze nie wszystko,
Astma, serce mi dokucza i mówię z zadyszką.
Puls słaby, krew moja w cholesterol bogata,
Lecz dobrze się czuję, jak na swoje lata.

– Drodzy Seniorzy, jeszcze raz życzę Państwu zdrowia, radości życia, pociechy z Dzieci i Wnucząt oraz dobrego samopoczucia – życzyła Seniorom Pani Wójt. – Bądźcie dumni z miejsca, do którego dotarliście i z roli Wychowawców młodego pokolenia. Niech Święty Symeon, Patron ludzi sędziwego wieku, oręduje za Wami w niebie.

Szczęść Wam Boże!

W dalszej części spotkanie poprowadził znany z łódzkiej telewizji, dziennikarz muzyczny, autor pomysłu – Leszek Bonar. Gwiazdą wieczoru był Jan Wojdak – piosenkarz i kompozytor, znany jako lider zespołu WAWELE, autor wielu przebojów takich jak: „Zostań z nami melodio”, „Biały latawiec”, „Nie szkoda róż”. Sądząc po bawiącej się na sali widowni oraz bisach, publiczności przypadł do gustu występ artysty, którego utwory od lat cieszą się zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Dyrektor GOK w Klukach składa serdeczne podziękowanie firmie p. Tomasza Trojanowskiego „TROJANKA” za poczęstunek oraz p. Markowi Plucińskiemu właścicielowi salonu „KOMPUTRONIK” za wsparcie techniczne imprezy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek z Gwiazdą".  Do zobaczenia!

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców