gmina kluki

 

 

 

Budowa dróg postępuje dynamicznie w gminie Kluki. Nakłady na budowę szlaków transportowych stanowią rok rocznie istotną pozycję w budżecie Gminy. Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz wyznaje zasadę, że zaległości minionych lat trzeba nadrabiać z każdą możliwą dynamiką. Mieszkańcy muszą swobodnie przemieszczać się po terenie gminy. Ponadto, droga w sensie dosłownym i w przenośni to zalążek rozwoju gospodarczego i gwarancja właściwych kontaktów międzyludzkich.

W piątek, 29 października 2021 r. Gmina Kluki dokonała odbioru robót budowlanych dla zadania: Przebudowa drogi wewnętrznej dz. nr 619 w miejscowości Osina”. Odbiór dotyczy jezdni o nawierzchni bitumicznej (asfaltowej) drogi wewnętrznej dz. nr 619 w miejscowości Osina o długości 771,87 mb, szerokość jezdni  4,50 m  i poboczy obustronnych 0,50 m  z kruszywa kamiennego.

Wykonawcą była doświadczona firma: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK” S.A., z Piotrkowa Trybunalskiego.

Prace budowlane przebiegały sprawnie, zgodnie z harmonogramem i zaprojektowanymi warunkami technicznymi. Powyższa inwestycja była dofinansowana przez Gminę Kleszczów w wysokości – 250 000,00 zł. Gmina Kluki otrzymała również dofinansowanie tego zadania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Departamentu Rolnictwa i Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, w wysokości 39 880,00 złotych.

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców