gmina kluki

 

 

 

Druhowie z hufca ZHP „Osiemnastka”, których drużyna i gromada działa w Klukach, odwiedziła Urząd Gminy, by wręczyć Pani Wójt Renacie Kaczmarkiewicz Płomień Betlejemski – znak pokoju roznoszony po świecie każdego roku tuz przed Bożym Narodzeniem.

                W podniosłym wydarzeniu uczestniczyła 18 „próbna” drużyna harcerska z Kluk i Zuchowie. Przewodniczył im Komendant ZHP Jerzy Stolarz.

                Harcerze każdego roku roznoszą Betlejemskie Światło Pokoju, które w tym roku otrzymali z rąk ks. Biskupa Ireneusza Pękalskiego. Teraz, roznoszą Płomień do urzędów i instytucji publicznych, skąd Ogień Pokoju zabierany jest do domów i przekazywany do instytucji Gminy.

                – Dziękuję wam za ten żywy Znak – powiedziała Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz. – Światło Pokoju zawitało w naszej gminie równo z pojawieniem się harcerstwa. Takie inicjatywy przypominają nam wagę wartości, które znajdują źródło w Betlejem. Obecność Druhów w Klukach wzbogaca nasze życie społeczne i pomaga wychowywać młodzież w duchu polskim. Z radością przyjmuje Wasz dar i zapewniam, że zawsze możecie liczyć na moje wsparcie.

Dla uchodźców z Ukrainy

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców