gmina kluki

 

 

 

 

zmieniamylodzkieOtwarcie placu zabaw w Trząsie

 

Także dzieci ze wsi Trząs przeżyły radosny wstrząs, kiedy Pani Wójt Renata Kaczmarkiewicz w towarzystwie Sołtysa Trząsu Pani Małgorzaty Pabich, radnego Łukasza Trzcińskiego, Agaty Wróblewskiej, Pań z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich i mieszkańców sołectwa dokonała otwarcia tamtejszego placu zabaw.

W remizie OSP Trząs odbyło się spotkanie Pani Wójt R. Kaczmarkiewicz z dziećmi, które żywo omawiały nowe urządzenia zainstalowane na placu zabaw. Odnowiony plac zabaw w tym sołectwie zamyka inwestycje rekreacyjne tego roku.

Wychowanie dzieci i właściwy czynny, bo zdrowy wypoczynek jest szczególną troską Pani Wójt Gminy Kluki, Renaty Kaczmarkiewicz. Trzeba inwestować w zdrowie dzieci. Warto mieć na uwadze, że każda złotówka wydana na tężyznę fizyczną naszych malusińskich – zaowocuje w przyszłości sprawnością fizyczną, odpornymi organizmami i przyzwyczajeniami do czynnego spędzania czasu, o co w dorosłości coraz trudniej.

Dlatego z radością uczestniczyliśmy w otwarciu odnowionego placu zabaw w Trząsie. Po gruntownym doposażeniu nowymi urządzenia, we wtorek 12 listopada 2019 r., plac zabaw znów stał się centrum rekreacji i spędzania wolnego czasu w tym sołectwie. Gminny plac zabaw w Trząsie stał się nowoczesnym i bezpiecznym miejscem zabaw, rekreacji i wypoczynku dzieci z naszej gminy. Zainstalowane i odnowione obiekty prezentują się znakomicie i przykuwają uwagę. Jest tam nowy zestaw sprawnościowy, huśtawka „ważka” oraz stolik do gry w szachy i warcaby.

Zadanie wykonane zostało w ramach współfinansowania z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – 10 tys. zł i z budżetu Gminy Kluki w ramach Funduszu Sołeckiego sołectwa Trząs – 3,225 tys. zł.

Nowe urządzenia zostały wypróbowane przez dzieci z Trząsu. Test wypadł pomyślnie i są uzasadnione przypuszczenia, że będą długo i sprawnie służyły.

Z okazji otwarcia odnowionego placu zabaw, w sali OSP Trząs, dzieci i wszystkich uczestników zaproszono na smakowity tort i wspaniały poczęstunek.

 

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców