gmina kluki

 

 

 

 Boże Narodzenie zbliża się szybko. W polskiej kulturze jest to czas wyjątkowo silnie obecny; barwne obrzędy Wigilii Bożego Narodzenia obfitują w zachowania, które są częścią naszej tożsamości i tradycji. Dominuje śpiewanie kolęd i przedstawianie tajemnicy i piękna Narodzenia Zbawiciela, „dla którego nie było miejsca w gospodzie”, który przyszedł na świat w stajni, pośród zwierząt i pastuszków.
– Święta Bożego Narodzenia wypełniają nasze domy i nasze serca radością – mówiła do dzieci, nauczycieli i obecnych gości, Pani Wójt Gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz. – Każdego roku, ze wzruszeniem przeżywamy piękno obecności przy żłóbku, w którym Narodził się Pan Jezus. Daje nam to siłę na nowy rok i motywację do naprawy swojego życia. Życzę wam, drogie dzieci, abyście znaleźli siłę płynącą z głębi tajemnicy Bożego Narodzenia, aby Chrystus narodził się też w waszych sercach.
W Zespole Szkół w Klukach jasełka nabrały radosnego charakteru, dzieci śpiewały kolędy i pastorałki, wplatając w treść staropolskiej udramatyzowanej kolędy wydarzenia z historii i z baśni. Oglądaliśmy z podziwem kreacje Czerwonego Kapturka, Pinokia, Jasia i Małgosi, którzy stanęli u żłobka Jezusowego, aby zdać sprawę ze swoich trosk i odnaleźć siłę, jak Pinokio, do naprawienia swojego życia.
– Widzieliśmy, z jaką troską przychodzili bohaterowie pięknych baśni do stajenki betlejemskiej, żeby pokłonić się Jezusowi i obiecać poprawę – mówi proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Klukach. – Każdy człowiek był kiedyś dzieckiem i wie, że jego los złożony jest w dłonie Rodziców i opiekunów. Miejcie zawsze w sercach wdzięczność do rodziców i wychowawców, jak miał Pan Jezus do swojej Przenajświętszej Matki.
– Drogie dzieci, niech Święta Bożego Narodzenia będą dla was czasem radości i wytchnienia, bo w szkole macie obowiązki maja charakter waszej pierwszej pracy – podsumował spotkanie jasełkowe w Zespole Szkół w Klukach, pan dyrektor Wiktor Wojewoda.

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców