gmina kluki

 

 

 

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia nadchodzą szybko. Z każdą godziną czujemy wzrastające radosne napięcie. Ostatnie domowe porządki splatają się z ostatnimi zakupami i ostatnimi przygotowaniami do przyjęcia Świętego Mikołaja. Na tę wizytę szczególnie niecierpliwie czekają dzieci. Widać to w domach, widać na ulicach i w sklepach. Ale szczególne przygotowania dają się zauważyć w szkołach gminy Kluki.
W Kaszewicach, pod twórczym okiem Siostry Karmelitanki Eleny, dzieci zaprezentowały piękne jasełka, barwnie ukazujące Świętą Rodzinę, Boże Narodzenie, pokłon pastuszków i objawienie Pańskie przed wobec Trzech Króli ze Wschodu.
Pani dyrektor Agnieszka Mysłowska powitała obecnych nauczycieli, rodziców, uczniów oraz zaproszonych gości i dokonała prezentacji szkolnych aktorów widowiska.
– Jasełka, to aktorskie przedstawienie Bożego Narodzenia w Betlejem – powiedział ks. proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Kaszewicach, ks. kan. Zdzisław Kuropatwa. – Zapewne wasze przedstawienie będzie miało okazały wymiar w tej nowej sali gimnastycznej, oddanej w tym roku do użycia Szkoły Podstawowej w Kaszewicach. Przypomnienie zdarzeń z Narodzenia Jezusa jest pięknym obrazem wspólnoty gromadzącej się przy żłóbku.
– W imieniu Pani Wójt Renaty Kaczmarkiewicz składam wszystkim uczniom, całemu gronu nauczycielskiemu i rodzicom, najserdeczniejsze życzenia trwałej opieki Zbawiciela, który narodził się  w betlejemskiej stajni – zwrócił się do obecnych Mirosław Orzechowski sekretarz Gminy Kluki. – W waszych jasełkach widzieliśmy, jak wielkie znaczenie ma rodzina, która ochrania nowo narodzone dziecko, uczy je pierwszych słów, przekazuje podstawową wiedzę o świecie, kształtuje wiarę; dalej tę rolę przejmuje szkoła, która ma obowiązek iść wytyczoną przez rodzinę drogą. Święta Rodzina Jezusa Chrystusa jest tego pięknym przykładem.
Na zakończenie, w imieniu Pani Wójt Renaty Kaczmarkiewicz, kierownik ref. Oświaty Urzędu Gminy Kluki Pani Marzanna Karpińska, gratulowała Siostrze Elenie znakomitej inscenizacji.

Koronawirus

 

Czytaj więcej

Wydarzenia

 

Czytaj więcej

Ogłoszenia

 

Czytaj więcej

Zgłoś stan wodomierza

 

Czytaj więcej

Gospodarka odpadami

 

Czytaj więcej

Oświata

 

Czytaj więcej

Sołectwa

 

Czytaj więcej

Akty prawa miejscowego

 

Czytaj więcej

Transmisje z obrad Rady Gminy

 

Czytaj więcej

 

 

 

Nasza gmina w liczbach:

 

 

panel
118

km2 zajmowanej powierzchni

panel
833

Lat udokumentowanej historii

panel
4335

Mieszkańców